Instagram

čtvrtek 8. listopadu 2012

Rtěnkový speciál


Jak jsem psala – odříkaného chleba největší krajíc – a tak Vám tímto představím svojí úplnou „sbírku“ rtěnek. Jedná se o „drogérkové“ kousky, které jsem zakoupila na honu za co nejpřirozenější rtěnkou. Mezi nimi se vyskytují i jisté barevné excesy, a to kdy jsem neodolala mnou milované korálové barvě. Už jsem pochopila, že byť mi korálové tvářenky sedí, bohužel, u rtěnek to neplatí. Nebudu se vyjadřovat k obalům, jedná se o plastové obaly více či (spíše častěji) méně kvalitního zpracování a materiálu. Taktéž Vám nesdělím přesné ceny, nepamatuji si je, ale jedná se většinou o částky mezi 100,- a 150,- Kč za kus.

L´Oreál Caresse, odstín 06 Aphrodite Scarlet
L´Oreál Caresse, odstín 301 Dating Coral
Začínám něčím, co není úplně klasická rtěnka. Někde jsem zaslechla či četla, že je to jistá obdoba populárních Revlon Colorburst Lip Butter. Nemohu posoudit, s těmito Revlonkami nemám žádnou zkušenost. Caresse rtěnky jsou skutečně spíše jen lépe pigmentované balzámy na rty. Mám pocit, že zatím nejsou v českých drogeriích, ale zahlédla jsem je v eshopu parfums.cz (myslím, že okolo 209,- Kč). Já si je v létě přivezla z Chorvatska z DM za cenu okolo 80,- kun za kus (krát cca 3,50 Kč). Rty jsou po nanesení zvláčnělé, hydratované a měkké jako po balzámu. Barva je jen lehká, ale lze ji zintenzivnit dalšími vrstvami. Rtěnka mi dlouho na rtech nevydrží, asi jako balzám. Po jejím vymizení rty však přijdu i o pocit hydratace. Co se týká parfemace – rtěnky jsou lehce parfémovány, kdysi jsem již nějakou rtěnku od L´Oreálu měla a řekla bych, že je to naprosto totožná parfemace. Aphrodite scarlet – je šťavnatá středně tmavá (na swatchi vypadá však světle) růžová barva, má lesklý finish, neobsahuje ale žádné třpytky. Dating coral – je středně tmavá vyvážená (ani příliš do růžovo či oranžova) korálová barva, taktéž má lesklý finish, neobsahuje rovněž žádné třpytky.
Obsah: ?, spotřeba do 24 měsíců od otevření.
Hodnocení – 5 z 10 bodů, barvičky jsou jednak mimo „mojí“ barevnou škálu (prostě mi nesluší). Body dávám především za příjemnou balzámovou konzistenci. Avšak vzhledem k ceně Vám stejnou službu poskytne i daleko levnější balzám na rty.

Horní - Aphrodite scarlet, dolní - Dating coral
Calvin Klein, Delicious Luxury Creme Lipstick, odstín Heavenly
Rimmel, Lasting Finish Lipstick, odstín 070 Airy Fairy
Do porovnání jsem záměrně zvolila tyto dvě rtěnky proto, že jedna (Rimmel) je naprosto běžně dostupná v každé drogérii, zatím co druhá (CK) je již hůře sehnatelná. Doufám, že si tak uděláte přesnější obrázek o odstínu CK v reálu. CK jsem zařadila mezi drogérkové rtěnky proto, že na mě skutečně jako luxusní značka nepůsobí, a to ani obalem ani obsahem, a navíc jsem se dočetla (myslím, že to bylo u Plumfoolery na blogu), že je sehnatelná v ČR ve větších Tesco obchodech.
Airy fairy – je středně tmavá hnědorůžová barva (pod určitým úhlem/světlem v ní vidím lehký zlatý lesk), neobsahuje třpytky. Je tužší, přitom krémové konzistence. Právě proto, že je krémová, zdůrazní jakoukoli nedokonalost na rtu – nutno rty před aplikací krémových rtěnek důkladně vyhladit (např. správným peelingem). Mám velké nároky na to, co si dávám na rty, neboť mám neustále pocit suchých rtů, tuto rtěnku podezírám, že mi rty, bohužel, po chvíli vysušuje. Barvu používám jen ve slabé vrstvě. Podobá se totiž mé vlastní barvě rtů a více vrstvami bych tak docílila efektu světlejších rtů než jsou mé vlastní, který u sebe nemám ráda. Má lehkou parfemaci a jak jsem se dočetla na netu, je to klasická parfemace Rimmelovských rtěnek.
Obsah: 4 gr, spotřeba do 30 měsíců od otevření.
Hodnocení – 5 z 10 bodů, barva rozhodně zajímavá, ale není to mnou hledaná dupe milované Burberry a navíc odebírám body za „vysušování“.
Heavenly – dostala jsem ji jako dárek. Je značně podobná Airy fairy (na swatchi je rozdíl větší než v reálu, je to dáno zejména tím, že jsem je nanesla ve větší vrstvě a též dle mě i světlem), opět tedy středně hnědorůžová barva, malinko více dohněda než Airy fairy, obsahuje naprosto nepatrné stříbrné třpytky. Je krémová, po nanesení rty zvláční. Rty mi na rozdíl od Airy fairy nevysušuje. Barvu používám opět jen ve slabé vrstvě. Díky své více hnědé pigmentaci se mi na mých rtech – oproti Airy fairy - líbí. Nosím jí v kombinaci s leskem BarryM Toffee (více zde). Nemá žádnou parfemaci.
Obsah: 3,5 gr, spotřeba do 24 měsíců od otevření.
Hodnocení – 8 z 10 bodů, i když není ani zdaleka dupe Burberry Pink Sepia, ale zřejmě ji jako jednu z mála unosím.

Samostatně CK Heavenly
Horní - Airy fairy, dolní - Heavenly

Rimmel, Colour Show Off, odstín 010 Excess Pink
Nivea, Colour Passion, odstín 15 Lychee.
Do porovnání jsem opět zvolila dvě rtěnky, z níž jednu seženete běžně v drogerii a druhá je už hůře dostupná k odzkoušení. Rtěnky Nivea můžete v ČR zakoupit např. v eshopu kosmetickenebe.cz.
Excess pink – je sytá růžovo-vínová barva, s naprosto neznatelnými třpytkami viditelnými jen pod určitým úhlem, jinak působí matně. Je daleko tmavší než jsem čekala. Má pro mě nezvyklou konzistenci – jakoby pudrovou. Při nanášení po rtech neklouže, spíše jakoby drhla. Bohužel, mi rty hodně vysušuje. Má parfemaci, avšak zcela jinou než Rimmel Airy Fairy, jakoby do ovocna.
Obsah: 4 gr, spotřeba do 30 měsíců od otevření.
Hodnocení – absolutní propadák, rozhodně nej(horší) ve všech kategoriích - balení se mi nelíbí, barva mi nesluší, nevyhovuje mi konzistence, vysušuje rty a navíc mi nechutná ta parfemace.
Lychee – je velmi podobná Excess Pink (na swatchi je zase rozdíl větší než ve skutečnosti), opět tedy růžovo-vínová barva, ale malinko světlejší a spíše s důrazem na slovo růžová s výraznějším stříbrným leskem. Tuhostí mi hodně připomíná Labello balzámy (mimochodem Labello je značka jen pro určité země, v jiných zemí je prodáván tentýž balzám pod názvem Nivea). Bohužel, opět ji podezírám, že mi rty malinko vysušuje. Má lehkou parfemaci, připomíná mí prafemaci, který měl jeden vzorek krému od Alciny.
Obsah: ?, spotřeba do 12 měsíců od otevření.
Hodnocení – 4 z 10 bodů, není strašná jako Excess pink, ale barevně mi nesedí.

Samostatně Excess pink
Horní - Lychee, dolní - Excess pink

Catrice, Ultimate Shine, odstín 080 Corallicious Pink
Opět korálová barvička (i když má v názvu pink, přikláním se spíš k oranžovému zabarvení), s perleťovým leskem. Je krémová, řekla bych až moc (jakoby tála), i když lehce přejedete, zanechává po sobě silnou vrstvu. Díky té máslové konzistenci nevysušuje. Po nanesení rty zvláční. Nemá žádnou parfemaci.
Obsah: 3,5 gr, spotřeba do 18 měsíců od otevření.
Hodnocení – 6 z 10 bodů, barva mi na rtech nesluší, párkrát jsem ji použíla jako „krémovou“ tvářenku.


Jak vidno, vážně nejsem rtěnková, a proto mi hned tak něco nevyhovuje. Jsem pak příliš náročná a vidím i chyby, které možná ani neexistují. Kromě CK Heavenly a (velké možná) Catrice ostatní rtěnky odejdou co nevidět k věčnému odpočinku. Zato lesky zbožňuji a mám jich téměř dvě desítky. Některé jsem již představila a doufám, že se brzy dostanu i k dalším.

8 komentářů:

 1. Rtěnkového mejdanu jsem se tu moc ráda zúčastnila ;-) a pár rtěnek bych si určitě vybrala. Vždycky jsem byla spíš na lesky, ale v poslední době mám tři barevné tubičky s rtěnkovým obsahem a nemůžu si je vynachválit. Jedna je od Clinique, druhá od Dr. Hauschka a třetí od Maybelline.
  Krásná, krásná recenze! ;)
  Vivi

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. děkuji za pochvalu :-)
   tak tak, také přicházím rtěnkám na chuť (někdy, bohužel, doslova ... bych je sbaštila :-)

   Vymazat
 2. Já mám na rtěnky poměrně hodně vysoké nároky, protože mi spousta výrobků vysušuje rty a dělají se mi šupinky. Takže většinou sáhnu po rtěnkách, které fungují i tak trochu jako balzám a jsou dobře hydratační. Z drogérky mám oblíbené od Dermacolu Lip Seduction, jinak používám spíš výrobky ze Sephory:)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. přesně, také trpím na suché rty a rtěnky (byť za cenu menší výdrže) raději hydratační než sebehezčí vysušující

   Vymazat
 3. Ahojky.. Pěkný blog:) Zvu tě k sobě na blog na giveaway o výrobky značky Sephora:)
  http://by-anett-s.blogspot.cz/2012/11/prvni-giveaway.html

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. děkuji za pochvalu
   moc ráda jsem se seznámila s Tvým blogem

   Vymazat
 4. s týmito nemám skúsenosti, skôr vyhľadávam "pečujíci" a prírodné rúže na pery. Momentálne používa jednu od korres s avokádovým maslom od Loccitane, ktorá je absolútne fantastická!

  Zároveň ťa pozývam na moju giveaway :) justinaforfun.blogspot.sk

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. děkuji za tipy - na rtěnky od Korres i L´Occitane určitě mrknu

   Vymazat

Všem děkuji za příspěvky, je příjemné vidět zpětnou vazbu