Instagram

pondělí 31. prosince 2012

Pro mlsné jazýčky


Na několik dlouhých dnů jsem se odmlčela, může za to fakt, že jsem se momentálně po dlouhých letech vrhla opět na studium a kromě něho a domácnosti už mi na nic jiného nezbývá energie ani čas.

Jelikož je dnes poslední den v roce, věnuji tento post – pro mě zcela netradičně – naprosto nedekorativní kosmetice. Ale nebojte se, nejedná se o vtip :-)


Čištění zubů není moje oblíbená činnost, dovolím si říct, že mě neskutečně nudí až otravuje, a tak jsem se ji rozhodla nějak oživit. V této souvislosti se musím přiznat, že nemám ráda peprmintovou a/nebo mentolovou příchuť…u čehokoliv…žvýkaček, nápojů (čaje, daikiri, cuba libre), největší fuj jsou pro mě snad čokoládové bonbony s peprmintem, no, a není to jiné ani u pasty na zuby. Hledala jsem už v minulosti (zejména v těhotenství), zda se neprodávají zcela nementolové pasty (něco jako dětská jahodová Perlička pro dospělé), ale tehdy jsem nebyla úspěšná a letos na podzim jsem se k hledání vrátila.




Marvis, příchuť: Jasmin Mint. Vyrábí se v Itálii. Mám jej v cestovním balení (25 gr). Lze ji zakoupit např. na zuneta.com. Chutná přesně tak jako mi voněl šampuk Lush Godiva, popisuji to dost krkolomně, ne že bych Godivu ochutnala, ale když si začnu Marvisem čistit zuby naplní mě intenzivně odér jasmínu jako když jsem si myla hlavu Godivou :-). Už podle názvu obsahuje mentol, není však příliš výrazný. Pasta při čištění pění přiměřeně jako běžné pasty (Colgate, atd.). Taktéž i pocit vyčištěných zubů je stejný jako po vyčištění u nás prodávaných past. Jelikož mě v minulosti Godiva nijak nenadchla ani tato pasta se už u mě vícekrát neobjeví. Kdo miluje Godivu, věřím, že by ho tato pasta mohla oslovit, ostatním vzkazuji, že nestojí za vyzkoušení.


Jāsön, Nutrismile příchuť Orange, Cinnamon & Mint. Vyrábí se v USA. Obsah 119 gr. Jedná se o bio pastu – bez fluoridů, umělých sladidel, ochucovadel, konzervantů, atd. Lze ji zakoupit např. v Profimedu, více zde. Chutná skutečně jako směs pomeranče, skořice a máty, taková vánoční příchuť :-). Pasta při čištění hooodně pění. Pocit vyčištěných zubů je stejný jako po vyčištění u nás prodávaných past. Už se u mě v minulosti objevila a zase někdy do budoucna opět objeví. Doporučuji ozkoušet.



Breath Palette. Vyrábí se v Japonsku, ofiko stránky zde (pozor nefunguje angličtina, další informace spíše zde). Obsah každé pasty - 25 gr. Jedná se o bio pastu. Lze ji zakoupit na různých zahraničních eshopech, ebayi a dokonce v ČR by ji měli mít zde (já svoji pětici však sehnala za čtvrtinu této ceny). Jsou to dle prodejců přírodní/veganské/organické pasty (na stránkách výrobce jsem si to nemohla ověřit kvůli nefungující angličtině) Můžete je sehnat v neskutečných 32 příchutích od ovocných (ananasová, banánová,...) až po rozličné pochutiny (jogurt, pudink,...). Já mám tyto příchutě:
Příchuť č. 5 – Ichibanzumi Greentea. Příjemná chuť jemně vylouhovaného zeleného čaje.
příchuť č. 8 – Honey. Musím přiznat, že nevědět, že se má jednat o medovou příchuť, tak bych to nepoznala. Pasta má lehounkou chuť.
příchuť č. 10 – Cafe au lait. Tato chuť je ze všech mých vlastněných nejsilnější. Spíše než chuť mléčné kávy, cítím výraznou kávovou chuť, úplně stejně chutnají, pokud je znáte, bonbony z lékáren Halter s příchutí kávy.
příchuť č. 13 – Vanilla. Velmi lahodná chuť vanilky.
příchuť č. 31 – Cola. Nečekejte Coca colu :-), ale opět jen jemnou colovou příchut.
Všechny pasty obsahují slabou mentolovou příchuť, byť to není uvedeno a hlavní příchuť též není nijak výrazná, jsou velmi, velmi příjemné. Pasta při čištění vůbec nepění. Pocit vyčištěných zubů je však neuvěřitelný, zuby jsou neskutečně čisté a hladké jako po žádné jiné pastě, kterou jsem kdy vyzkoušela, což mě neskutečně baví a je to jeden z důvodů, proč do nich v budoucnu opět půjdu. Pokud na ně někdy a někde narazíte, rozhodně doporučuji odzkoušet. Též je to dle mě netradiční, avšak skvělý dárek třeba – k těm příštím – Vánocům :-).

Musím uznat, že všechny výše uvedené pasty nakonec mentolovou příchuť více či méně obsahují. Přesto jsem byla spokojená, účel (tedy ozvláštnit si čištění zubů až se na něj dokonce těšit) byl splněn :-)

Začala jsem připravovat tento post, už jsem žádnou další pastu nehledala a ejhle .... zde ji máme. Výhercem se stává


Dr. Weiler, aroma-zahncrème příchuť apfel-vanille. Vyrábí se v Německu, objevila jsem ji zcela náhodou v jedné lékárně, když jsme byli v Německu na vánočních trzích. Obsah 100 ml. Chutná skutečně neskutečně. Miluji jablka, miluji vanilku. A co je nejlepší? Žádná, ale faaakt žádná mentolová příchuť. Pasta při čištění pění normálně. Chuť vydrží v ústech - zejména večer - i několik hodin, ale – myšleno ráno - nijak neovlivňuje chuť čehokoliv, co po vyčištění zubů sníte (což mi, bohužel, některé v drogeriích dostupně pasty dělají). Pocit vyčištěnosti zubů je opět stejný jako po vyčištění běžnými pastami. Je dost drahá – 14 , ale rozhodně si ji pokaždé, když na ní narazím, koupím.


Do nového roku Vám přeji, aby se Vám splnilo vše, co si přejete a co jste si předsevzali, aby k Vám příští rok přicházeli jen dobré zprávy a především, byť to může znít jako kliše, hodně, hodně zdraví.
Příští rok zase na viděnou :-)

Vaše makeuplover-girl alias Javorová víla (nymph.maple@seznam.cz).

čtvrtek 8. listopadu 2012

Rtěnkový speciál


Jak jsem psala – odříkaného chleba největší krajíc – a tak Vám tímto představím svojí úplnou „sbírku“ rtěnek. Jedná se o „drogérkové“ kousky, které jsem zakoupila na honu za co nejpřirozenější rtěnkou. Mezi nimi se vyskytují i jisté barevné excesy, a to kdy jsem neodolala mnou milované korálové barvě. Už jsem pochopila, že byť mi korálové tvářenky sedí, bohužel, u rtěnek to neplatí. Nebudu se vyjadřovat k obalům, jedná se o plastové obaly více či (spíše častěji) méně kvalitního zpracování a materiálu. Taktéž Vám nesdělím přesné ceny, nepamatuji si je, ale jedná se většinou o částky mezi 100,- a 150,- Kč za kus.

L´Oreál Caresse, odstín 06 Aphrodite Scarlet
L´Oreál Caresse, odstín 301 Dating Coral
Začínám něčím, co není úplně klasická rtěnka. Někde jsem zaslechla či četla, že je to jistá obdoba populárních Revlon Colorburst Lip Butter. Nemohu posoudit, s těmito Revlonkami nemám žádnou zkušenost. Caresse rtěnky jsou skutečně spíše jen lépe pigmentované balzámy na rty. Mám pocit, že zatím nejsou v českých drogeriích, ale zahlédla jsem je v eshopu parfums.cz (myslím, že okolo 209,- Kč). Já si je v létě přivezla z Chorvatska z DM za cenu okolo 80,- kun za kus (krát cca 3,50 Kč). Rty jsou po nanesení zvláčnělé, hydratované a měkké jako po balzámu. Barva je jen lehká, ale lze ji zintenzivnit dalšími vrstvami. Rtěnka mi dlouho na rtech nevydrží, asi jako balzám. Po jejím vymizení rty však přijdu i o pocit hydratace. Co se týká parfemace – rtěnky jsou lehce parfémovány, kdysi jsem již nějakou rtěnku od L´Oreálu měla a řekla bych, že je to naprosto totožná parfemace. Aphrodite scarlet – je šťavnatá středně tmavá (na swatchi vypadá však světle) růžová barva, má lesklý finish, neobsahuje ale žádné třpytky. Dating coral – je středně tmavá vyvážená (ani příliš do růžovo či oranžova) korálová barva, taktéž má lesklý finish, neobsahuje rovněž žádné třpytky.
Obsah: ?, spotřeba do 24 měsíců od otevření.
Hodnocení – 5 z 10 bodů, barvičky jsou jednak mimo „mojí“ barevnou škálu (prostě mi nesluší). Body dávám především za příjemnou balzámovou konzistenci. Avšak vzhledem k ceně Vám stejnou službu poskytne i daleko levnější balzám na rty.

Horní - Aphrodite scarlet, dolní - Dating coral
Calvin Klein, Delicious Luxury Creme Lipstick, odstín Heavenly
Rimmel, Lasting Finish Lipstick, odstín 070 Airy Fairy
Do porovnání jsem záměrně zvolila tyto dvě rtěnky proto, že jedna (Rimmel) je naprosto běžně dostupná v každé drogérii, zatím co druhá (CK) je již hůře sehnatelná. Doufám, že si tak uděláte přesnější obrázek o odstínu CK v reálu. CK jsem zařadila mezi drogérkové rtěnky proto, že na mě skutečně jako luxusní značka nepůsobí, a to ani obalem ani obsahem, a navíc jsem se dočetla (myslím, že to bylo u Plumfoolery na blogu), že je sehnatelná v ČR ve větších Tesco obchodech.
Airy fairy – je středně tmavá hnědorůžová barva (pod určitým úhlem/světlem v ní vidím lehký zlatý lesk), neobsahuje třpytky. Je tužší, přitom krémové konzistence. Právě proto, že je krémová, zdůrazní jakoukoli nedokonalost na rtu – nutno rty před aplikací krémových rtěnek důkladně vyhladit (např. správným peelingem). Mám velké nároky na to, co si dávám na rty, neboť mám neustále pocit suchých rtů, tuto rtěnku podezírám, že mi rty, bohužel, po chvíli vysušuje. Barvu používám jen ve slabé vrstvě. Podobá se totiž mé vlastní barvě rtů a více vrstvami bych tak docílila efektu světlejších rtů než jsou mé vlastní, který u sebe nemám ráda. Má lehkou parfemaci a jak jsem se dočetla na netu, je to klasická parfemace Rimmelovských rtěnek.
Obsah: 4 gr, spotřeba do 30 měsíců od otevření.
Hodnocení – 5 z 10 bodů, barva rozhodně zajímavá, ale není to mnou hledaná dupe milované Burberry a navíc odebírám body za „vysušování“.
Heavenly – dostala jsem ji jako dárek. Je značně podobná Airy fairy (na swatchi je rozdíl větší než v reálu, je to dáno zejména tím, že jsem je nanesla ve větší vrstvě a též dle mě i světlem), opět tedy středně hnědorůžová barva, malinko více dohněda než Airy fairy, obsahuje naprosto nepatrné stříbrné třpytky. Je krémová, po nanesení rty zvláční. Rty mi na rozdíl od Airy fairy nevysušuje. Barvu používám opět jen ve slabé vrstvě. Díky své více hnědé pigmentaci se mi na mých rtech – oproti Airy fairy - líbí. Nosím jí v kombinaci s leskem BarryM Toffee (více zde). Nemá žádnou parfemaci.
Obsah: 3,5 gr, spotřeba do 24 měsíců od otevření.
Hodnocení – 8 z 10 bodů, i když není ani zdaleka dupe Burberry Pink Sepia, ale zřejmě ji jako jednu z mála unosím.

Samostatně CK Heavenly
Horní - Airy fairy, dolní - Heavenly

Rimmel, Colour Show Off, odstín 010 Excess Pink
Nivea, Colour Passion, odstín 15 Lychee.
Do porovnání jsem opět zvolila dvě rtěnky, z níž jednu seženete běžně v drogerii a druhá je už hůře dostupná k odzkoušení. Rtěnky Nivea můžete v ČR zakoupit např. v eshopu kosmetickenebe.cz.
Excess pink – je sytá růžovo-vínová barva, s naprosto neznatelnými třpytkami viditelnými jen pod určitým úhlem, jinak působí matně. Je daleko tmavší než jsem čekala. Má pro mě nezvyklou konzistenci – jakoby pudrovou. Při nanášení po rtech neklouže, spíše jakoby drhla. Bohužel, mi rty hodně vysušuje. Má parfemaci, avšak zcela jinou než Rimmel Airy Fairy, jakoby do ovocna.
Obsah: 4 gr, spotřeba do 30 měsíců od otevření.
Hodnocení – absolutní propadák, rozhodně nej(horší) ve všech kategoriích - balení se mi nelíbí, barva mi nesluší, nevyhovuje mi konzistence, vysušuje rty a navíc mi nechutná ta parfemace.
Lychee – je velmi podobná Excess Pink (na swatchi je zase rozdíl větší než ve skutečnosti), opět tedy růžovo-vínová barva, ale malinko světlejší a spíše s důrazem na slovo růžová s výraznějším stříbrným leskem. Tuhostí mi hodně připomíná Labello balzámy (mimochodem Labello je značka jen pro určité země, v jiných zemí je prodáván tentýž balzám pod názvem Nivea). Bohužel, opět ji podezírám, že mi rty malinko vysušuje. Má lehkou parfemaci, připomíná mí prafemaci, který měl jeden vzorek krému od Alciny.
Obsah: ?, spotřeba do 12 měsíců od otevření.
Hodnocení – 4 z 10 bodů, není strašná jako Excess pink, ale barevně mi nesedí.

Samostatně Excess pink
Horní - Lychee, dolní - Excess pink

Catrice, Ultimate Shine, odstín 080 Corallicious Pink
Opět korálová barvička (i když má v názvu pink, přikláním se spíš k oranžovému zabarvení), s perleťovým leskem. Je krémová, řekla bych až moc (jakoby tála), i když lehce přejedete, zanechává po sobě silnou vrstvu. Díky té máslové konzistenci nevysušuje. Po nanesení rty zvláční. Nemá žádnou parfemaci.
Obsah: 3,5 gr, spotřeba do 18 měsíců od otevření.
Hodnocení – 6 z 10 bodů, barva mi na rtech nesluší, párkrát jsem ji použíla jako „krémovou“ tvářenku.


Jak vidno, vážně nejsem rtěnková, a proto mi hned tak něco nevyhovuje. Jsem pak příliš náročná a vidím i chyby, které možná ani neexistují. Kromě CK Heavenly a (velké možná) Catrice ostatní rtěnky odejdou co nevidět k věčnému odpočinku. Zato lesky zbožňuji a mám jich téměř dvě desítky. Některé jsem již představila a doufám, že se brzy dostanu i k dalším.

pondělí 5. listopadu 2012

Laura Mercier arzenál part II. Báze pod makeup Foundation primer, oil free


Byť primery vlastně nepoužívám, již jsem jich pár odzkoušela. Když jsem opakovaně narážela na oslavné recenze a taktéž v kdejakém must have žebříčku na primer od Laury Mercier (konkrétně ten hydratační), rozhodla jsem se jej vyzkoušet. Zjistila jsem, že jich LM nabízí hned několik variant – klasický, minerální, hydratační, rozjasňující a oil free. Dle popisu mé pleti (citlivá) nejvíce odpovídal právě oil free verze.
Oficiální popis „Specifically created for oily, sensitive and acne-prone skin types; oil free. Contains high water content and addresses surface dehydration around active blemishes. Oil controlling ingredients ensure long-wear and flawless application
Vitamins A, C, and E act as antioxidants & protect the skin from harmful, aging effects of the environment. Cooling Foundation Primer in the refrigerator is refreshing for the skin and reduces puffiness. Non-comedogenic.” Volný překlad: “Byl vytvořen speciálně pro mastnou, citlivou a aknózní pleť, bez oleje. Obsahuje vysoký podíl vody a dodává potřebnou hydrataci do míst okolo aktivních nedostatků. Vitamin A, C a E působí jako antioxidanty a chrání pokožku před poškozením a projevy stárnutí v důsledku vlivů prostředí. Vychlazením primeru v lednici jednak redukujete otoky a taktéž osvěžíte pokožku. Je nekomogenní.“.




Jedná se o mléčně zbarvený lehký krém na gelové bázi. Dobře se roztírá a vsákne do pokožky. Mám smíšenou pleť (s mastnější T-zónou), skutečně po vstřebání je moje T-zóna bez pocitu mastnoty (mastnotu jakýmsi záhadným způsobem primer kamsi vstřebá), nemáte však pocit vysušení či pnutí. Na obale se uvádí, že primer můžete aplikovat buď na Váš denní krém či přímo na pokožku bez použití krému. Vyzkoušela jsem obě varianty a bez krému (i když používám lehký denní krém) byl efekt „suchosti“ o něco markantnější, také déle tento efekt vydržel. I když primer (jako zřejmě všechny primery) obsahuje silikony, neudělá Vám takovou tu vyhlazenou (až kluzkou) pleť jako třeba L´Oreál Studio Secret či Sephora Smoothing Primer. Při nanášení makeupu mám proto pocit jako bych ani bázi neměla. Působí spíše jako denní krém (se silikony). Z tohoto důvodu také nevydrží na pleti onen efekt celý den, byť tak výrobce slibuje. Také nemám pocit, že by nějak viditelně redukoval póry či že by lépe držely barvy nebo samotný makeup. Ale souhlasím s tím, že mi pleť nezhoršuje (na rozdíl od výše zmíněných bází).
Můj verdikt? Za mě 5 z 10 bodů – nenadchne ani neurazí, jak říkám spíš než báze působí jako lehký denní krém s určitým podílem silikonů. Používám ji jen pod „večerní“ líčení (u mě si přelož jako návštěva divadla, apod. :-).
Obsah: 50ml. Spotřeba do 6 měsíců od otevření.

Drobná poznámka pod čarou – malý paradox, v ČR se LM neprodává a ejhle, co to tu máme jako první napsáno na obale a v jakém jazyce?


Pro zájemce doplňuji přesný obsah: Water (Aqua), Ethylhexyl Palmitate, Stearic Acid, Isodecyl Isononanoate, Glycerin, Caprylic/Capric Triglyceride, C20-22 Alkyl Phosphate, C22-20 Alcohols, Squalane, Butylene Glycol, Cetyl Esters, Phenoxyethanol, Boron Nitride, Silica, Cetearyl Alcohol, Sodium Hydroxide, Allantoin Tocopherol Acetate, Ascorbyl Palmitate, Hamaelis Viginiana (Witch Hazel) Extract, Cucumis sativus (Cucumber) Fruit Extract, Cymbopogon Schoenanthus Extract, Camellia Sinensis Leaf Extract, Hydroxyethylcellulose, Retinyl Palmitate, Dimethicone, Polyamino Sugar Condesate, Hydroxyethyl Acrylate/Sodium Acryloyldimethyl Taurate Copolymer, Chlorphensin, Benzoic Acid, Polysorbate 60, Polymethyl Methacrylate, Saccharomyces/Xylium Black Tea Ferment, Methylparaben, Propylparaben, Ethylparaben, Butylparaben, Isobutylparaben, Potassium Sorbate, Green 5 (CI 61570), Yellow 5 (CI 19140)

pátek 26. října 2012

Laura Mercier arzenál part I. - Secret Camouflage

Laura Mercier, zakladatelka

Tato kosmetická značka je u nás dnes již poměrně známá, není snad zahraniční (zejména americké či britské) youtuberky, která by ve své kosmetické výbavě neměla alespoň jeden výrobek této firmy. Pro ty, co o ní slyší poprvé, kraťounký exkurz: tato značka byla založena makeup-artistkou Laurou Mercier, která je/byla osobní maskérkou např. S.J. Parker, J. Roberts či J. Binoche. Laura se narodila v Provence, ale v roce 1985 se přestěhovala do New Yorku, kde v roce 1996 založila právě svoji kosmetickou společnost. Vyrábí dekorativní (kdo by neznal její pověstný korektor Secret Camouflage vyhrávající kdejakou soutěž typu „best seller či „must have“), pleťovou, tělovou kosmetiku a vůně.

A co v tom svém arzenálu vlastně mám?
1) tuhý korektor Secret Camouflage, odstín SC-3
2) bázi pod makeup Foundation primer, oil free
3) tvářenku Second skin cheek colour, v odstínu lush nectarine
4) krém na ruce Hand cream, creme brulee
5) krém na ruce Hand cream, creme de pistache


Kde začít? No, kde jinde než právě se zmíněným korektorem Secret Camouflage. Vyrábí se v 8 odstínech. Mám jej v odstínu SC-3 s popisem „Medium with yellow or pink skin tones”.
Balení, vnějšek – jedná se o čtvercovou krabičku 68x68 mm hnědé barvy s drobnými zlatými třpytkami a stříbrným nápisem „laura mercier“ na přední straně. Je plastové. Dobře se otvírá (za pomoci obdélníkového tlačítka na boku) a dobře zaklapne. Rozhodně se však neuzavírá zcela hermeticky. Bohužel ani uvnitř nejsou jednotlivé pánvičky *) nijak ošetřeny (např. víčkem) proti vysychání, což je dle mě obrovské minus.
Balení, vnitřek – obsahuje zrcátko a dvě pánvičky, v mém odstínu SC-3, menší pánvička obsahuje tmavší korektor (s oranžovým tónováním) a větší pánvička světlejší (žlutý tón).
Obsah celkem 7,7 gr. Spotřeba do 18 měsíců od otevření.





Použití – možno používat jednotlivé barvy samostatně či je mísit v různém poměru k dosažení odstínu Vaší pleti (to považuji za jeho obrovské plus). Lze je používat ke krytí nedokonalostí nebo ke stínování obličeje; světlejším projasnit určité partie (nejčastěji pod očima, hřbet nosu, atp.) a tmavším zas modelovat hloubku (namísto bronzeru – prohlubeň tváře pod lícní kostí, boční partie nosu, atd.).
Jedná se o tuhý korektor, který pod prsty taje a stává se krémovitější tak akorát, aby se s ním dalo pracovat. Do pleti se zapracovává dobře. Není mastný. Dobře kryje, a to pracuji jen s tenkou vrstvičkou. Na povrchu pleti nevytváří krustičku/nános, který by během dne odpadával. Přilne a ihned zasychá/pudrovatí. Nehrudkovatí, nedrolí se. Vydrží celý den. Odličuje se dobře. Nezanáší pleť ani ji nijak nezhoršuje. Barevně mi sedí, používám jako korektor (nikoli k modeláži), na některé partie používám tmavší odstín, na některé světlejší, většinou však míchám - záleží na opálení či bledosti, též i na samotném umístění nedokonalosti.
Doporučuji rozhodně nanášet prsty, aby jednak teplem roztál a též jej lépe prsty zapracujete do tváře. Zkoušela jsem štětcem, nenatál, nevsákl se do pleti a zůstával tudíž vidět a navíc na něm byly vidět i tahy štětinek. V žádném případě jej však nedoporučuji pod oči (jako ani žádný jiný tuhý korektor) jednak zpudrovatí a má tendenci oční okolí vysušovat. Za druhé z důvodu, že je tuhý se během dne díky mimice postupně nahrne do jemných vrásek a je vidět. A za třetí díky jeho tuhosti a rychlému zasychání při jeho zapracovávání vlastně jemné oční okolí po/vytaháte, lépe proto do očního okolí lehce vklepat tekutý korektor.
Foceno v interiéru bez blesku, venku zamračeno, od shora - tmavší část, světlejší část a smíseno

Foceno v interiéru s bleskem, venku zamračeno

Byl to můj první výrobek od LM. Znáte to, nalákáte se, hrozně moc se na něco těšíte, zbožštíte si ho, čekáte bombastické vlastnosti a on vám přijde ..... docela obyčejný korektor. Z toho je Vám již asi zřejmé, že jej nepovažuji za must have. Teda nechci mu křivdit, třeba naopak je skutečně bombastický. Pro vysvětlenou - to, co jsem zde popsala, totiž očekávám u každého tuhého korektoru a proto ho považuji za obyčejný. Osobně s tuhými korektory nemám v podstatě žádnou zkušenost (nepočítám-li v dospívání nějaký coverstick od Max Factoru). Nemám za žádných okolností kruhy pod očima, proto jsem nikdy vlastně téměř ani korektor nepotřebovala. Naopak od smíchu a mžourání se mi vždy přes den dělaly pod očima vrásky a korektor by byl díky tužší konzistenci, než jakou má tekutý makeup, kontraproduktivní. Jak jsem maskovala jiné nedokonalosti? Trikem doporučeným kdysi a kdesi nějakým slavným maskérem – jednak nedokonalosti maskuji až po nanesení makeupu a navíc použiji samotný makeup, takový ten zaschlejší (např. na vstupním otvoru či vnitřní části víčka), díky tomu je odstín „korektoru“ na makeupu zcela neviditelný. Později, resp. poměrně nedávno jsem přešla na tekuté korektory (MAC select moisturecover či Bourjois healthy mix correcting concealer). Budu ráda vyvedena ze svého omylu o obyčejnosti SC Vašimi zkušenostmi s tuhými korektory, že např. v drogerii dostupné tuhé korektory takové vlastnosti běžně nemají (jsou třeba příliš mastné, drolí se, nedrží na pleti, atd.).
A konečný verdikt? 8 bodů z 10. Propadák rozhodně není, to nemohu říct – neb má vše, co má mít, ale chybí mu pro mě jakási nadhodnota, resp. jakási speciální či unikátní vlastnost, pro kterou bych pro něho vzdychala a položila život. Příště nekoupím. Ale to žádný tuhý korektor. Neodradilo mě to však od koupi dalších produktů od OLM.

Kde koupit LM: v ČR není dostupná v kamenných prodejnách, na netu koupíte na ebayi či na Jahodě (cz.strawberrynet.com). Já kupuji zde v UK (upozorňuji na celkem drahé dopravné).



Poznámka pod čarou: *)dlouho jsem přemýšlela, jak v češtině nahradit tak výstižný angl.výraz „pan“, ale nenalezla jsem nic adekvátního, tímto se omlouvám všem, kterým bude doslovný překlad "pánvička" tahat za uši, ale budu jej používat i v budoucnu

středa 17. října 2012

YSL Volupté Perle in Stellar Pink


Již jsem se tu opakovaně zmínila, že nejsem rtěnková. Nechci říct, že jsem nikdy žádnou rtěnku nevlastnila. I když mívám období, že nevlastním vážně ani jednu rtěnku, obvykle však by se u mě 1 až 2 kousky našly, jednalo se vždy jen o levnější kousky a ty po čase byly nakonec vyhozeny nepoužité. Je to dáno tím, že nechci (rovno nemohu) nosit žádné výrazné rtěnky a na druhou stranu ani zcela nude rtěnky. Ty prvé proto, že nemám dokonalý úsměv a nechci na něj proto upozorňovat, ty druhé zas proto, že si myslím, že mi skutečné „nude“ (rozumím tím zejména v barvě pokožky, nikoli v barvě rtů) odstíny nesluší. Vypadám prostě nepřirozeně (jakoby mi chyběly ústa) nebo přinejlepším „jen“ nemocně. Jedinou rtěnku, kterou jsem si skutečně kdy chtěla koupit, byla rtěnka v sytějším odstínu vlastnímu mých rtů. A ejhle já ji sehnala – Burberry Lip Cover v odstínu 32 Pink Sepia (blíže zde).
Jenže místo, aby tímto můj „hon“ na rtěnku skončil, zjistila jsem, že naopak začal. Znáte to, odříkaného chleba největší krajíc. Od té doby snad kupuji jen a pouze rtěnky :-) Abych se ospravedlnila, jedná se opět o snahu nalézt dupe tohoto mého rtěnkového boha, neboť jednak byl tento odstín pouze limitovaná kolekce a za druhé je obtížné se v ČR k Burberry rtěnkám dostat.
Pochopitelně mě zaujaly v blogovém světě velmi oblíbené rtěnky Yves Saint Laurent Volupté. A když jsem uviděla swatche její odnože Perle v odstínu č. 104 Stellar Pink, ihned jsem se zamilovala. Malá poznámka: YSL Volupté má dvě řady, a to "klasickou" YSL Rouge Volupté a YSL Rouge Volupté Perle, obě dvě mají přízvisko „Silky sensual radiant lipstick SPF 15“.
Oficiální popis klasické Volupté: “An object of desire, this award-winning lipstick is wrapped in a romantic, elegant gold case that exudes luxury. Each signature shade saturates lips in captivating color that’s intensely pigmented, and imparts an irresistible glossy shine. The long-lasting, comforting formula is highlighted with a unique Color-shine Complex that leaves lips visibly smoother, plumper and more radiant. Light, silky texture smoothes on a veil of satiny, sensual color that’s altogether alluring. SPF 15.”  Volný překlad: Tato rtěnka vyhrávající ocenění a zabalená v romantickém elegantním obalu, z něhož vyzařuje luxus, je objektem touhy. Každý signifikatní odstín propůjčuje rtům podmanivou intenzivně pigmentovanou barvu a současně dodává neodolatelný lesk. Dlouhotrvající komfortní formule je obohacena o unikátní Color-shine komplex, který zanechává rty viditelně hladší, buclatější a zářivější. Lehká hedvábná textura zahaluje rty závojem saténové smyslné barvy, která je naprosto svůdná. Obsahuje SPF 15.”
Oficiální popis Volupté Perle: “This creamy and nourishing lipstick is enveloped in a luxurious gold case with the elegant YSL logo. Lips instantly feel soft and supple, drenched in sophisticated color with a satiny-pearl finish. The secret—an exclusive blend of nourishing and soothing ingredients combined with pearls caress lips in sensual shine for irresistible lips. Long-lasting and highly comforting formula, leave lips looking smoother, fuller and more radiant. SPF 15.”
Volný překlad: Tato krémová a vyživující rtěnka je zahalena v luxusním zlatém pouzdře s elegantním YSL logem. Rty jsou okamžitě měkké a pružné, pokryty sofistikovanou barvou se sametově perleťovým finišem. Tajemná speciální směs výživných a zjemňujících ingrediencí v kombinaci s operlami polaská ústa smyslným leskem tak, aby rty byly ještě více neodolatelné. Dlouhotrvající a vysoce komfortní formule zanechává rty na pohled hladší plnější a zářivější. Obsahuje SPF 15.”
Z těchto popisů jsem vypozorovala dva rozdíly mezi oběma variantami, a to že klasická Volupté má rtům dodávat lehký lesk a je velmi pigmentovaná, kdežto Volupte Perle – jak již logicky ze samotného názvu plyne – má perleťový finiš a sofistikovanou (tedy spíše jemnou) barvu. Klasikou Volupté jsem zkoušela jen v Sephoře, a to na ruku, a nezdála se mi skutečně klasicky matná, ale ani příliš lesklá. Výběr barev byl bohužel mimo mnou nositelné spektrum a pak jsem najednou a zcela náhodou na netu narazila právě na existenci Volupté Perle. Nejsem si tím úplně jistá, ale mám podezření, že řada Volupté Perle v ČR není v kamenných prodejnách běžně k dostání. Alespoň já si ji nevšimla ani v Sephoře, Marionnaud a Douglasu. Pokud víte, kde se dá sehnat, dejte mi, prosím, vědět. Proto jsem vybírala přes swatche a musím říct, že jsem opět byla nesmírně příjemně potěšena, že rtěnka byla v reálu naprosto stejně úžasná jako na swatchi.

Snažila jsem se vybrat co nejpřirozenější odstín. Mám pocit, že bych se stejně příliš nesekla ani s jiným odstíny, neboť rtěnka má skutečně jemnou barvu, lze ji zintenzivnit další vrstvou. Barva je středně sytá hnědo-růžová s velmi lehounkým perleťovým (s modrými odlesky) třpytem. Na fotkách barva v pouzdře není úplně reálná – na mých je o malilinko tmavší než ve skutečnosti a na zapůjčených ze stránek thebeautylookbook je zas o něco světlejší, odpovídá až barva na rtech. I když to není mnou původně hledaný dupe Burberry Pink Sepia, je úžasná.





Skvěle klouže po rtech a díky její hladké konzistenci nevytváří nánosy, nehrudkuje ani nezalézá do vrásek. Rty jsou skutečně ihned zjemnělé jak po nanesení balzámu, musím doplnit, že mám na mysli balzám v krémové podobě (např. Biotherm Beurre De Levres, apod.), který se do rtů ihned vsákne (kdežto většina balzámů v tyčince často díky tužší konzistenci zanechává na rtech jakýsi „voskový“ povrch). Také má jemně nasládlou chuť, jež mi připomíná Labello Dragon Fruit. Tím se současně dostávám k výdrži - myslím, že to bude velký problém, neboť je skutečně vynikající a brzy zřejmě celou rtěnku „sním“ :-) Vážně se nedokáži udržet a pokud někam vyrážím, musím si rty často přetírat.
K balení – setkávám se na netu většinou s naprosto nadšenými názory, ale již jsem si přečetla i mínění, že je to kýč. Já osobně zůstávám neutrální, do obalu jsem se sice bezmezně nezamilovala, ale nesouhlasím ani s druhým názorem. Zpracování pouzdra je skvělé. Obal působí luxusně a líbivě (nikoli však v pejorativním smyslu). Můj „problém“ s obalem je spíš v tom, že jsem na jednodušší a kubističtější tvary jako je právě obal Burberry rtěnek. Také nejsem milovníkem zlatých a lesklých barev, miluji spíše odstíny matné stříbrné, ocelové, atp. Proužek uprostřed obalu není v tomto případě v barvě konkrétního odstínu jako je to běžné např. u klasické Volupté, nýbrž je v perleťové barvě, na těchto stránkách jsem si všimla, že je tomu tak u Volupte Perle v odstínu 101 až 105.
Obsah 4 gr, cena klasické Volupté v Sephoře je myslím 850,- Kč.
Hodnocení – 10 z 10 bodů, láska na první pohled i dotek. Určitě půjdu do dalšího odstínu.
Swatche odstínů zapůjčeny od mých oblíbených karlasugar.net a thebeautylookbook.com





středa 3. října 2012

Burberry & spol. - podrobnosti k zářijovým favoritům






Burberry, rtěnka z řady Lip Cover, č. 32 Pink Sepia, limitka z Fall 2012 Collection.
Nejsem rtěnková, jak jsem se - alespoň mám ten dojem – zde někde přiznala. Přesto mě tato rtěnka uchvátila na první pohled. Je to přesně odstín, který hledám už od dávnověku. Na fotografii však barva nevyšla – jeví se červenohnědá, avšak skutečná barva je růžovohnědá.
Burberry rozlišuje dvě řady rtěnek – Lip Mist, které mají být více hydratační a rty mají spíše jen lehce tónovat, a Lip Cover, které jsou zvláčňující díky obsaženým olejům, více pigmentované a obsahují anti-aging ceramidy.
Samotné balení je úžasné, luxusní, lehounké s povrchem vytvářející dokonalý kovový dojem a károvaným designem. Víčko se samo přitáhne magnetem. Úhledná Burberrácká kára jsou pak i na samotné rtěnce.
Barva je tedy růžovohnědá s jemným lesklým finishem, žádné třpytky však nenajdete. Na mých rtech působí téměř naked dojmem – je to v podstatě jen sytější odstín mých vlastních rtů. Zanechává rty skutečně hebké. S výdrží je to u mě těžké – neustále něco piji, navíc ji používám v slabé vrstvě, takže nemohu říct nic více určitého.
Hledala jsem dlouho :-) než jsem objevila alespoň 2 mušky na kráse, avšak opravdu jen drobné, a to, že obal je díky svému „kovovému“ designu náchylný na oťapání a taktéž o chlup větší než bych považovala při manipulaci za pohodlné.
Aplikovat lze pro sytější dojem normálně přímo rtěnkou nebo – jak Burberry doporučuje – pro přirozenější dojem nejprve aplikovat na prsty a pak vklepat do rtů.
Má jemnou parfemaci (na rtech ale cítit není), která mi něco připomíná z dětství a nedokážu identifikovat co (mám podezření, že voní jako jediná rtěnka, kterou kdy moje maminka vlastnila a kterou ji v počátku 80tých let přivezla kamarádka z Francie).
Musím říct, že jí neskutečně miluji. Hodnocení 10 bodů z 10.
Obsah 3,8 gr. Spotřeba po otevření do 24 měsíců. Oficiální cena je 28 €.
Burberry makeup lze koupit na oficiálních stránkách Burberry store pro ČR. Jedná se však o limitku, která je již pro Evropu zcela vyprodaná, lze ji sehnat snad momentálně již jen v USA - http://us.burberry.com/store/fragrance-beauty/lips/lip-cover/prod-38452321-sepia-pink-no32/.
Nešlo mi nafotit swatche, proto pro lepší představu barvy – video zde.




Bobbi Brown, oční stíny z řady Metallic eye shadow, č. 11 Rockstar.
Jedná se o moje první stíny od BB a jsem z nich nadšená. Barva mi velmi připomíná jiné moje oblíbené stíny (MAC, Cloudy Afternoon – více zde). Jedná se o jemnou, světlou taupe barvu, tedy hnědavou s dotekem šedé. Má – na rozdíl od Cloudy Afternoon (zde) – kovový finish. Obsahuje jemné třpytky. Nepráší, dobře přilne k oku, (na bázi) celodenní výdrž.
Hodnocení 10 bodů z 10.
Obsah 2,8 gr. Spotřeba není uvedena. Lze zakoupit např. v síti parfumerií Douglas. Oficiální cena 630,- Kč (kupovala jsem na dny Marianne s 25% slevou).
Swatch zapůjčen z teptalia.com.




NARS, tvářenka Liberte, limitka Summer 2012 Color Collection.
Nars tvářenky jsou pro mě nezbytnou klasikou, mám je momentálně čtyři. Tato, jak si vzpomínám, byla popsána jako burned apricot, což ji přesně vystihuje. Je to něco mezi terakotou (ne však tolik cihlové) a meruňkovou (s absencí příliš oranžové). Neobsahuje třpytky. Nepráší, celodenní výdrž. Dokonale si sedla s rozjasňovačem Amber Diamond od Diora. Řadím jí k „bronzerovým“ tvářenkám, z toho důvodu ji používám samostatně a bronzer vynechávám.
Hodnocení 10 bodů z 10.
Obsah 4,8 gr. Spotřeba do 12 měsíců od otevření. Lze zakoupit v síti parfumerií Sephora (zde myslím je jako limitka již vyprodána) nebo z UK na http://www.hqhair.com (pozor platí se poštovné). Oficiální cena 890,- Kč (kupovala jsem na dny Marianne s 20% slevou).
Swatch zapůjčen z karlasugar.net.




Chanel, oční stíny z řady Illusion D´ombre, Long Wear Luminous Eyeshadow, č. 83 Illusoire.
Vždy, když je vezmu do ruky, vzpomenu si na sympatickou slečnu Milu z http://illussoire.blogspot.cz/ :-)
Na stíny Illusion D´ombre naleznete řadu recenzí i na českých blozích. Tipla bych si, že nejoblíbenější je barva Emmerville. Tak jen ve zkratce – mají zvláštní, gelovou sktrukturu díky níž se na první pohled hutná hmota ve skutečnosti po oku jen rozplyne. Lze je užívat jako oční stín či jako linku. Jsou dodávány se speciálním štětečkem (osobně však jím stíny z kontajnerku jen naberu, po oku již roztírám raději prsty). Mají třpytivý efekt a být dlouhotrvající (já osobně musím mít i pod nimi bázi). Váhala jsem mezi Illusoire a Epatant, vyhrála první – je to něco mezi tmavou mauve a taupe barvou. Vidím v ní tmavě fialovou, hnědou i šedou. Má nádherný stříbrný lesk. Svým způsobem mi připomíná moje v dávné minulosti oblíbené stíny L´oreál Crea creme, název odstínu si již přesně nepamatuji něco jako Plum či Purple.
Hodnocení 10 bodů z 10.
Obsah 4,8 gr. Spotřeba do 12 měsíců od otevření. Lze zakoupit v síti parfumerií Sephora či Douglas (zde jsem koupila). Oficiální cena 849,- Kč (kupovala jsem na dny Marianne s 25% slevou).
Swatch zapůjčen z karlasugar.net.